Międzynarodowa konferencja EMN (Energy Materials and Nanotechnology) Mediolan 2017

Na zaproszenie organizatorów konferencji EMN (Energy Materials and Nanotechnology) Meeting on Biomaterials, która odbyła się w Mediolanie w dniach 14-18 sierpnia 2017 roku wykład na temat "Development of efficient quantification protocols and simple analytical devices involving multifunctional and hybrid biomaterials" wygłosił dr hab. Paweł K. Zarzycki, prof. nadzw. PK z Katedry Technologii Środowiskowych i Bioanalityki WILSiG. Dodatkowo, rezultaty prowadzonych w Katedrze badań dotyczących zastosowania kompleksów supramolekularnych w eliminacji mikrozanieczyszczeń wody i ścieków zaprezentowali (w formie posterów) doktorantka mgr inż. Aleksandra Kaleniecka oraz dr inż. Krzysztof Piaskowski: (więcej ...)

 


Międzynarodowa konferencja ICAS Kraków 2018

W dniach 20-24 sierpnia w Krakowie odbyła się po raz pierwszy w Polsce międzynarodowa konferencja ICAS International Conference on Advanced Structural and Functional Materials 2018 skupiająca uwagę na coraz bardziej popularnych w świecie naukowym nanomateriałach węglowych, grafenie, materiałach hybrydowych oraz kompozytach w szerokim spektrum zastosowań.
W konferencji udział wzięło kilkudziesięciu naukowców m.in. z Afryki, Arabii Saudyjskiej, Australii, Chin, Francji, Indii, Japonii, Kanady, Kolumbi, Korei, Niemiec, Rosji, Ruminii, Turcji i Wielkiej Brytanii. Na zaproszenie organizatorów wykłady wygłosiło również 5 pracowników Politechniki Koszalińskiej, w tym czterech z Katedry Technologii Środowiskowych i Bioanalityki Politechniki Koszalińskiej: (więcej ...)